Nakład wyczerpany

Obliczenia hydrauliczne i cieplne układów pompowych

Skowroński M.

Obliczenia hydrauliczne i cieplne układów pompowych

W książce Obliczenia hydrauliczne i cieplne układów pompowych zawarto pełny i jednolity opis systemu obliczeń złożonych układów pompowych z uwzględnieniem zagadnień transportu i wymiany ciepła.

Przedstawiono w niej sposoby modelowania rzeczywistych elementów układów z uwzględnieniem wymiany ciepła oraz sposoby przechowywania tych informacji w bazach danych i projektach. Opisano również algorytmy obliczania hydraulicznych układów pompowych oraz algorytm obliczania układów transportu ciepła opracowany przez autora.

Zebrany w książce materiał może być wykorzystany w procesie kształcenia studentów szkół wyższych o specjalnościach maszyny przepływowe, energetyka i inżynieria środowiska, a także pełnić rolę podręcznika akademickiego dla studentów wydziałów mechanicznych, energetycznych oraz inżynierii środowiska wyższych uczelni technicznych.

Publikacja jest przeznaczona dla projektantów i zaawansowanych użytkowników układów pompowych oraz dla projektantów i programistów tworzących wyspecjalizowane oprogramowanie służące do pogłębionych analiz pracy układów pompowych i ich monitoringu. Daje także możliwości tworzenia własnego oprogramowania na podstawie podanych w publikacji zasad i informacji.

Książka może stanowić pomoc dla projektantów złożonych układów pompowych, umożliwiając lub ułatwiając efektywne zastosowanie do obliczeń programów opracowanych przez autora.

Liczba stron: 269Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2015
ISBN 978-83-7493-898-3