Praktyczne problemy zarządzania. Wybrane prace słuchaczy 40. i 41. edycji PASB Executive MBA

Mielczarek B., Dobrowolska A. (red.)

Prestiżowe studia podyplomowe: Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu program Executive MBA (PASB), uruchomione w 1991 r. na Politechnice Wrocławskiej wspólnie z amerykańską uczelnią Central Connecticut State University, powstały z myślą o średniej i wyższej kadrze zarządzającej polskich przedsiębiorstw. Realizowane na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce stanowią doskonałe połączenie teorii i praktyki zarządzania. Przez niespełna 30 lat funkcjonowania uruchomionych zostało przeszło 40 edycji – ponad 1000 absolwentów otrzymało dyplomy i certyfikaty polskiej i amerykańskiej uczelni.

W niniejszej monografii można prześledzić na podstawie wspomnień JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Andrzeja Wiszniewskiego działania poprzedzające powstanie tego unikalnego programu oraz można poznać historię Szkoły Biznesu opisaną przez pierwszą kierowniczkę dr inż. Zofię Krokosz-Krynke. Przede wszystkim jednak zawarto w niej wybrane opracowania absolwentów 40. i 41. edycji PASB, którzy podzielili się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. Autorzy opisali konkretne problemy, z jakimi zmierzyli się w czasie swojej pracy zawodowej, i przedstawili propozycje skutecznego sposobu ich rozwiązania z zastosowaniem metod z obszaru nauk o zarządzaniu i jakości.

Książka jest skierowana do osób poszukujących informacji o zarządzaniu współczesnymi polskimi przedsiębiorstwami, zwłaszcza do menedżerów różnego szczebla kierowniczego. Zaprezentowane przypadki mogą być zestawem dobrych praktyk z różnych obszarów zarządzania, a także mogą stanowić inspirację do wdrożenia własnych rozwiązań w przedsiębiorstwach. Można ją polecić również wykładowcom i studentom zarządzania na różnych uczelniach jako zestaw case studies wspomagających proces kształcenia z przedmiotów kierunkowych.

Liczba stron: 129Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2020
ISBN 978-83-7493-130-4