Praktyczne problemy zarządzania. Wybrane prace słuchaczy 44. i 45. edycji PASB Executive MBA

Mielczarek B., Dobrowolska A. (red.)

Niniejsza monografia jest trzecia w serii „Biblioteka Szkoły Biznesu”, której celem jest prezentowanie zagadnień z teorii organizacji i zarządzania w kontekście ich zastosowań w praktyce gospodarczej.

W tym zeszycie swoimi doświadczeniami w zakresie zarządzania organizacjami dzielą się polscy menedżerowie, absolwenci 44. i 45. edycji studiów podyplomowych Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu program Executive MBA prowadzonych na Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, przedstawiając konkretne przykłady rozwiązań zastosowanych w praktyce.

Niewątpliwym walorem tej książki jest szerokie spektrum poruszanych zagadnień: od oceny efektywności i opłacalności nowych przedsięwzięć poprzez rozwiązania w zakresie zarządzania i doskonalenia procesami organizacji aż po zarządzanie pracownikami. Tę tematyczną różnorodność łączy idea przewodnia wszystkich opracowań: zaprezentowanie zarówno realnych problemów, z jakimi zmagają się polscy menedżerowie, jak i rozwiązań wypracowanych z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia autorów oraz metod i narzędzi proponowanych przez nauki o zarządzaniu i jakości.

Książka jest skierowana do osób poszukujących informacji o zarządzaniu współczesnymi polskimi przedsiębiorstwami, przede wszystkim do menedżerów różnego szczebla kierowniczego. Zaprezentowane przypadki mogą być potraktowane jako zestaw dobrych praktyk z różnych obszarów zarządzania oraz inspirować do wdrożenia własnych rozwiązań w przedsiębiorstwach. Można ją polecić również wykładowcom i studentom kierunku zarządzania różnych uczelni jako zestaw studiów przypadków wspomagających proces kształcenia z przedmiotów kierunkowych.

Liczba stron: 158Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2022
ISBN 978-83-7493-199-1