Podstawy teorii pola elektromagnetycznego. Część I. Statyczne pola elektryczne i magnetyczne

Michalski W.

W książce Podstawy teorii pola elektromagnetycznego, część I omówiono właściwości statycznych pól: elektrycznego i magnetycznego. Jest to przede wszystkim materiał uzupełniający do wykładu z przedmiotu, którego nazwa jest zarazem tytułem książki. W niektórych programach studiów można spotkać również takie nazwy tego przedmiotu, jak elektryczność i magnetyzm lub elektromagnetyzm. Materiał teoretyczny zawarty w książce jest ilustrowany licznymi, rozwiązanymi przykładowo zadaniami.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wyższych uczelni technicznych, zwłaszcza studiujących na wydziałach: elektroniki, elektrycznym, telekomunikacji i pokrewnych.

Liczba stron: 220Rok wydania: 2013