Katalog książek
Ekonomia i zarządzanie
Parkitna A.
Determinanty efektywności małego przedsiębiorstwa

Zastosowanie idei kompleksowej efektywności w sferze zarządzania małą firmą narzuca konieczność zmiany rozumienia jej efektywności. Sukces rozważany ze względu na model efektywności powoduje multiplikację jej wielu wymiarów. Z tego powodu efektywność małych przedsiębiorstw należy rozważać łącznie jako triadę zależności między trzema składowymi: efektywnością ekonomiczną, sprawnością wytwórczą i skutecznością działania.
Dudycz T.
Działalność inwestycyjna spółek debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Monografia zawiera wyniki badań nad spółkami debiutującymi na GPW w Warszawie w latach 1998–2011. Autor przeanalizował sytuację finansową tych spółek rok przed debiutem oraz w ciągu dwóch latach po debiucie, wielkość kapitału pozyskanego przez nie z giełdy, warunki jego pozyskania, a także kierunki inwestowania
Mercik J., Szmigiel C.
Ekonometria
Martan L. (red.)
Eseje z dziedziny kierowania organizacjami
Rosienkiewicz M.
Hybrydowe modele prognozowania w produkcji i metodyka oceny ich efektywności

W niniejszej monografii przedstawiono nowe metody prognozowania – hybrydową metodę prognozowania opartą na modelowaniu ekonometrycznym (hybrydowy model ekonometryczny) oraz hybrydową metodę prognozowania opartą na sztucznej inteligencji (hybrydowy model sztucznych sieci neuronowych), które zastosowano w czterech obszarach systemu produkcyjnego – planowaniu produkcji, utrzymaniu ruchu, zarządzaniu jakością oraz w badaniach i rozwoju. Zaproponowano także autorską metodykę oceny efektywności metod prognozowania – analizom poddano łącznie 14 metod.
Nakład wyczerpany
Kasprzak W.A., Pelc K.I.
Innowacje – strategie techniczne i rozwojowe

Innowacyjność jest dziedziną działalności społecznej i gospodarczej wymagającą niezwykle szerokiej wiedzy i intuicji. Wymaga bowiem nie tylko orientacji we współczesnych osiągnięciach nauki, które wróżą rewolucyjne zmiany, oraz w całym szeregu przełomowych technologii, ale również znajomości rynku i głębokiej wiedzy z zakresu ekonomii.
Malara Z., Tutaj J. (red.)
Innowacje a dobrostan społeczeństwa, gospodarki i przedsiębiorstw. Próba pomiaru

W monografii przedstawiono problematykę innowacji w ujęciu teoretycznym i praktycznym w odniesieniu do dobrostanu gospodarki, społeczeństwa i przedsiębiorstwa. Autorzy podjęli próbę pomiaru innowacji w różnorodnych obszarach, stosując dostępne narzędzia i metody, na bazie dostępnej literatury w Polsce i za granicą.