Nowość

Praktyczne problemy zarządzania. Wybrane prace słuchaczy 46. i 47. edycji PASB Executive MBA

Mielczarek B., Dobrowolska A. (red.)

Niniejsza książka jest kolejną (czwartą już) pozycją wydaną w Serii: Biblioteka Szkoły Biznesu. Stanowi zbiór tekstów autorstwa praktyków zarządzania – absolwentów 46. i 47. edycji studiów podyplomowych Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu program Executive MBA realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. To wyjątkowa kolekcja obejmująca szerokie spektrum tematów dotyczących zarówno ogólnych zasad zarządzania, jak i specjalistycznych dziedzin pochodzących bezpośrednio z polskiej rzeczywistości biznesowej.

Autorami są doświadczeni liderzy, którzy osiągnęli sukces w różnych branżach i domenach działalności. W prezentowanej publikacji założonym celem było dostarczenie wskazówek, spostrzeżeń i inspiracji pochodzących wprost z ich praktyki biznesowej.

Wśród szeregu kluczowych zagadnień Czytelnik znajdzie m.in.: strategię, liderowanie, innowacje, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, finanse i wiele innych będących kluczowymi dla efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Autorzy przedstawiają realne przypadki – wyzwania, z którymi się zmierzyli, oraz zastosowane strategie i metody, które przyniosły im sukces.

Publikacja jest skierowana do wszystkich poszukujących informacji o zarządzaniu współczesnymi polskimi przedsiębiorstwami, a zwłaszcza do menedżerów szczebli kierowniczych. Zaprezentowane przykłady mogą być zestawem dobrych praktyk z rozmaitych obszarów zarządzania oraz inspirować do wdrożenia własnych rozwiązań w przedsiębiorstwach. Praktyczne problemy zarządzania polecamy także wykładowcom i studentom zarządzania na różnych uczelniach jako case studies wspomagające proces kształcenia z przedmiotów kierunkowych.

Liczba stron: 188Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2023
ISBN 978-83-7493-240-0