Chemia. Technologia i inżynieria chemiczna
W monografii Analityka spektrochemiczna – emisyjna spektrometria atomów i cząsteczek dwuatomowych wybranych plazm bezelektrodowych autorka przedstawia zagadnienia emisyjnej spektrometrii atomów i cząsteczek wybranych plazm bezelektrodowych związane z analizą składu pierwiastkowego różnorodnych próbek, analizą oscylacyjno-rotacyjną cząsteczek oraz z wyznaczaniem parametrów fizykochemicznych plazm, ukazując powiązanie badań na poziomie atomowo-molekularnym z analizą spektrochemiczną.
Więcej
Chemia. Technologia i inżynieria chemiczna / Mechanika
Zaprojektowano nowe bezniklowe brązy aluminiowe zawierające dodatki chromu lub łącznie krzemu i żelaza oraz modyfikujące ilości cyrkonu. Charakteryzują się one dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi w temperaturach otoczenia i niższych oraz dużą odpornością na odaluminiowanie, korozję ogólną i wżerową.
Więcej
Chemia. Technologia i inżynieria chemiczna
Biogeochemia. Wybrane zagadnienia jest podręcznikiem dla studentów wyższych lat chemii na kierunkach biotechnologia i inżynieria bioprocesowa oraz dla młodych pracowników naukowych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie biogeochemii.
Więcej
Chemia. Technologia i inżynieria chemiczna
W książce omówiono wykorzystanie różnych rodzajów biomasy w dwóch kierunkach – jako prekursorów do syntez wielu poszukiwanych na rynku związków chemicznych oraz surowców do produkcji biopaliw. Pod tym kątem opisano: polimery naturalne, cukry proste i dwucukry, tłuszcze roślinne i zwierzęce, glicerynę, monoterpeny i glony. Otrzymywaniu biopaliw drugiej generacji z ligninocelulozy oraz trzeciej generacji z glonów poświęcono najobszerniejszy rozdział.
Więcej