Praktyczne problemy zarządzania. Wybrane prace słuchaczy 42. i 43. edycji PASB Executive MBA

Mielczarek B., Dobrowolska A. (red.)

Niniejsza książka jest drugą pozycją wydaną w serii: Biblioteka Szkoły Biznesu. Polscy menedżerowie, absolwenci 42. i 43. edycji studiów podyplomowych Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu program Executive MBA, dzielą się w niej swoimi doświadczeniami w zakresie zarządzania organizacjami. Spektrum tematyczne opracowań jest szerokie – od przypadków  związanych z problematyką podejmowania decyzji strategicznych do zagadnień technicznych związanych z operacyjnym  zarządzaniem procesami produkcyjnymi. Mimo tematycznej różnorodności ideą przewodnią było zaprezentowanie realnych  problemów, z którymi zmagają się menedżerowie polskich przedsiębiorstw, oraz propozycji ich rozwiązania wypracowanych z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia autorów, a także metod i narzędzi pochodzących z nauki o zarządzaniu i jakości.

Publikacja jest skierowana do osób poszukujących informacji o zarządzaniu współczesnymi polskimi przedsiębiorstwami,  przede wszystkim do menedżerów różnego szczebla kierowniczego. Zaprezentowane przypadki mogą być zestawem dobrych praktyk z różnych obszarów zarządzania oraz mogą inspirować do wdrożenia własnych rozwiązań w przedsiębiorstwach.  Można ją polecić również wykładowcom i studentom kierunku zarządzanie na różnych uczelniach jako wybór case studies  wspomagających proces kształcenia z przedmiotów kierunkowych.

Liczba stron: 214Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2021

Seria: Biblioteka Szkoły Biznesu